Výlet do Muzea Josefa Hoffmanna

03. 10. 2023, 13.00

Brtnice, workshop o díle architekta J. Hoffmanna

Odjezd ve 13.00h (od budovy VO ZUŠ).
Pro mladší děti organizujeme tento výlet vždy jen jednou za rok a to v kratším formátu, než celodenní. Pro nás i pro ně je důležité, aby si zvykli navštěvovat Muzea a výstavy a podporujeme tak obohacení jejich vizuální paměti. V muzeu je navíc připraven doprovodný program přímo pro ně a na tento budeme navazovat i v budoucí výuce.
Návrat je naplánován na cca 16h zpět k budově VO. (máme zajištěn malý autobus)
S sebou stačí svačina a pití.

Rodný dům Josefa Hoffmanna je v majetku města, od 1. ledna 2006 jej spravuje Moravská galerie v Brně. Muzeum Josefa Hoffmanna je společným pracovištěm Moravské galerie v Brně a MAK, Vídeň. Stálá expozice v Muzeu Josefa Hoffmanna nabízí interaktivní sekci určenou všem zvídavým dětem. V expozici najdete stůl architekta, kde si mohou nejen děti vyrobit pomocí razítek vlastní pohlednici s motivy Josefa Hoffmanna. Zároveň si zde můžete zahrát interaktivní kvíz, který hravou formou seznamuje s životem a dílem brtnického rodáka Josefa Hoffmanna nebo si můžete dle libosti stavět z dřevěných kostek.

• Rodný dům Josefa Hoffmanna je v majetku města
  • Rodný dům Josefa Hoffmanna